Czym jest Google Ads?

Praktycznie za każdym razem, gdy korzystasz z wyszukiwarki Google, na samej górze wyników wyszukiwania możesz zobaczyć linki opisane jako reklama. Właściciele tych stron zapłacili za to żeby być pierwsi w wynikach wyszukiwania. Ten rezultat osiągamy przez użycie narzędzi Google Ads (dawniej AdWords).

Warto wspomnieć, że płacisz za reklamę tylko wtedy gdy ktoś kliknie Twój link i wejdzie na Twoją stronę nie płacisz za wyświetlanie linków!

Dlaczego warto powierzyć nam obsługę Google Ads?

Podczas procesu planowania należy wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów, bez których reklama Google nie będzie efektywna:

  • Dobór fraz kluczowych– pod jakimi zapytaniami wpisanymi przez użytkowników będą wyświetlały się Twoje linki? Czego szukają Twoi klienci? Tych fraz często jest kilkaset.
  • Treści reklam– reklama powinna inaczej brzmieć dla poszczególnych zapytań wpisywanych przez użytkowników. Im lepiej odpowiada na zapytanie i wskazuje na treści na Twojej stronie- tym będzie skuteczniejsza
  • Koszt za kliknięcie– Google ustala stawki za kliknięcie w sposób dynamiczny. Warto dwa razy się zastanowić nad reklamą tam, gdzie kliknięcie będzie kosztowało aż 30 zł… Może reklama pod innymi frazami będzie kosztowała tylko 2 zł za kliknięcie, a będzie tak samo skuteczna?
  • Współczynnik odrzuceń– zdarza się, że szukasz czegoś w wyszukiwarce, znajdujesz stronę, wchodzisz na nią, ale nie ma tam tego czego szukałeś? Od razu klikasz przycisk „wstecz”. Niestety- reklamując się w internecie musisz za to zapłacić. Tego trzeba unikać!
  • …i wiele, wiele innych…

Oczywiście, możesz spróbować swoich sił samemu. Warto pamiętać o tym, że efektywna reklama w wyszukiwarkach wymaga systematycznej optymalizacji i analizy. Tutaj pojawiamy się my! Lata spędzone na tworzeniu reklam i analiz stron naszych klientów procentują doświadczeniem.

Nieustannie szkolimy się korzystając z najnowszych materiałów i wytycznych Google. Dzięki temu zawsze możemy zaproponować najlepsze rozwiązania, zgodne ze sztuką i bieżącymi trendami w branży. Specjalnie dla Ciebie i Twojej firmy. Aby reklama była skuteczna i niedroga.

Chcę wyświetlać swoją stronę w Google Ads!

Pomożemy! Dzięki promowaniu strony w Google AdWords nie tylko skupiamy uwagę klientów na Twojej firmie, ale zyskujemy również dostęp do wielu informacji pomocnych w pozycjonowaniu organicznym (SEO):

  • co wpisywali w Google klienci którzy weszli na stronę Twojej firmy?
  • czy klienci którzy trafili na Twoją stronę wykonali pożądaną przez Ciebie akcję? (dokonali zakupu, wysłali formularz kontaktowy, zadzwonili)
  • pod jakimi zapytaniami (frazami kluczowymi) reklama była skuteczna i warta swojej ceny?
  • ilu klientów którzy zobaczyli reklamę weszło na Twoją witrynę?

Google Ads to świetny pierwszy krok w marketingu internetowym dla wielu stron. Wystarczy dobrze ustawić kampanię, monitorować ją, analizować i płacić rachunki. Efekty widoczne są natychmiast!